Iskolánkról

Egy szülői levél nekünk, rólunk:

Kedves Pedagógusok, Szülők, Gyerekek!

8 évvel ezelőtt  – mint minden családban –  nekünk is óriási fejtörést okozott az iskolaválasztás.

Legalább 5 közeli iskola közül kellett választanunk.

Amikor először beléptem a Pestújhelyi Általános Iskolába, egy különös jó érzés fogott el.

A szép növények az üvegfal előtt egy hihetetlenül barátságos, otthonos, kedves hangulatot árasztottak. Hazaérkeztem.

A lányomnak is nagyon tetszett az iskola és a játékos előkészítő foglalkozások.

Tanító párost is ő választott magának.

Úgy gondoltuk és éreztük, hogy ez az iskola lesz a legjobb választás számára.

8 év után elmondhatom, hogy a legjobb döntést hoztuk meg akkor.

Mindvégig ugyanazok a jó érzések voltak bennünk, mint az első belépésünk pillanatában.

Nekünk nagyon bevált alsó tagozatban az iskolaotthonos rendszer, nem kellett a 6-7 éves kisgyermeknek minden nap nehéz iskolatáskát cipelnie és órákig a lecke fölött görnyednie.

Az olvasás mindennapos gyakorlása mellett hétvégén tanultunk, gyakoroltunk, leckét írtunk, de sosem volt a gyerek korát meghaladó, megterhelő házi feladat, amely megnehezíti a családok egyébként is nehéz mindennapjait úgy, hogy az egész család a gyerek nehéz leckéjét próbálja megoldani.

Tanári segítséggel, megértéssel a váltás felső tagozatba is viszonylag zökkenőmentesen ment.

Nem vittem el a jótanuló gyerekemet sem 8 osztályos, sem 6 osztályos gimnáziumba, versenyistállóba. Eszemben sem volt.

Igen, fontos volt, hogy tanuljon, de mellette legyen gyerekkora is.

Ebben az iskolában minden sikerült, a pedagógusokkal, az iskolai személyzettel, a portás Ildikó nénivel is nagyon jó kapcsolata lett gyerekemnek.

Mindenki kedves és segítőkész volt, mindenkire lehetett számítani.

Szívből köszönjük a Pestújhelyi Általános Iskola összes pedagógusának és dolgozójának az áldozatos munkát, oktatást, felkészítést és az empatikus, segítő hozzáállást, kedvességet.

Nem tudtam volna a lányomnak jobb iskolát választani!

Köszönjük!